Mar 11, 2026 Zanechajte správu

API 5L PSL1 Špirálová rúrka s ponoreným oblúkom

info-300-168info-261-193

Rúry API 5L PSL1 Spiral Submerged Arc Welded (SSAW) sú štandardným--produktom vyrábaným a skladovaným po celom svete[citácia:1, citácia:2, citácia:4, citácia:10]. Táto kombinácia je najbežnejšou špecifikáciou pre potrubné-rúry s veľkým priemerom používané v systémoch na prepravu ropy, plynu a vody [cit:1, citácia:3, citácia:4].

Označenie "API 5L PSL1 Spiral Submerged Arc Pipe" označuje rúry vyrobené v štandardnej kvalitatívnej úrovni špecifikácie API 5L ekonomickým špirálovým zváraním [cit:3, citácia:4].

📋 Kľúčové špecifikácie pre API 5L PSL1 SSAW Pipe

V tabuľke nižšie sú zhrnuté hlavné špecifikácie tohto produktu na základe priemyselnej praxe a údajov výrobcu [cit:1, citácia:2, citácia:4, citácia:5, citácia:8, citácia:10].

Atribút Popis
Štandardné API 5L: "Specification for Line Pipe" (46. vydanie, v súlade s ISO 3183) [citácia:1, citácia:3, citácia:7].
Úroveň špecifikácie produktu PSL1: Štandardná úroveň kvality pre potrubné potrubie s menej prísnymi požiadavkami v porovnaní s PSL2 (žiadne povinné nárazové skúšky, štandardné chemické limity, špecifikovaná len minimálna pevnosť) [cit:1, citácia:3, citácia:4].
Oceľové triedy A (L210): Sila vstupnej-úrovne (min. výťažnosť 210 MPa) [citácia:1, citácia:2, citácia:3, citácia:5, citácia:8].
B (L245): Najbežnejší stupeňpre všeobecnú službu (245 MPa min. výťažnosť) [cit:1, citácia:2, citácia:3, citácia:4, citácia:5, citácia:8].
X42 (L290): Stredná pevnosť (výťažok 290 MPa min) [cit:1, citácia:2, citácia:3, citácia:4, citácia:5, citácia:8].
X46 (L320): 320 MPa min výťažok [cit:1, citácia:2, citácia:5, citácia:8].
X52 (L360): 360 MPa min výťažok [cit:1, citácia:2, citácia:3, citácia:4, citácia:5, citácia:8].
X56 (L390): 390 MPa min výťažok [cit:1, citácia:2, citácia:5, citácia:8].
X60 (L415): 415 MPa min výťažok [cit:1, citácia:2, citácia:3, citácia:4, citácia:5, citácia:8].
X65 (L450): 450 MPa min výťažok [cit:1, citácia:2, citácia:3, citácia:4, citácia:5, citácia:8].
X70 (L485): 485 MPa min výťažok [cit:1, citácia:2, citácia:3, citácia:4, citácia:5, citácia:8].
X80 (L555): 555 MPa min výťažok [cit:1, citácia:2, citácia:3, citácia:4, citácia:8].
Výrobný proces Špirálové (Špirálové) zváranie pod tavivom (SSAW/HSAW): Vyrobené z oceľového zvitku valcovaného za tepla-, pričom zvarový šev prebieha nepretržite v špirále pozdĺž dĺžky rúry. Zvárané pomocou obojstranného-automatického zvárania pod tavivom [cit:1, citácia:2, citácia:4, citácia:7].
Typický rozsah veľkostí Vonkajší priemer: 219 mm až 4064 mm (približne . 8" až 160") [citácia:1, citácia:2, citácia:4, citácia:7, citácia:10].
Hrúbka steny: 3,2 mm až 40 mm (bežný rozsah 5-25,4 mm) [cit:1, citácia:2, citácia:4, citácia:5, citácia:7, citácia:10].
Dĺžka: štandardne 3 m až 18 m; až 32 m k dispozícii pre špecifické aplikácie [citácia:1, citácia:4, citácia:7].
Kľúčové požiadavky na testovanie Chemická analýza: Na teplo/šaržu [citácia:1, citácia:5, citácia:8].
Skúška ťahom: Overenie klzu a pevnosti v ťahu [cit:1, citácia:4, citácia:5, citácia:8].
Test sploštenia: Skontrolujte ťažnosť.
Test ohybu: Overte integritu zvaru.
Hydrostatický test: Každá fajka individuálne testovaná [citácia:1, citácia:4, citácia:5].
Ne{0}}deštruktívne testovanie: Ultrazvuková alebo röntgenová kontrola zvaru (štandardná prax) [citácia:4, citácia:5, citácia:7].
Bežné aplikácie Potrubia na prepravu ropy a plynu– onshore a offshore [citácia:1, citácia:2, citácia:3, citácia:4, citácia:6, citácia:7].
Distribučné siete zemného plynu[citácia:1, citácia:3, citácia:6].
Vodovodné rozvody[citácia:1, citácia:3, citácia:4].
Zberné a prietokové linkyv protiprúdových operáciách [citácia:1, citácia:3, citácia:6].
Štrukturálne aplikácie– pilóty, mostné podpery, konštrukcia [citácia:1, citácia:4, citácia:7].
Priemyselné projekty– energetika, chemický, petrochemický [cit:1, citácia:4, citácia:6].
Certifikácia Skúšobný certifikát mlyna zvyčajne doEN 10204 Typ 3.1alebo ekvivalent, v prípade potreby s monogramom API [citácia:1, citácia:4, citácia:7].

🔍 Pochopenie API 5L PSL1 a SSAW

Čo znamená "PSL1".: PSL1 je štandardná úroveň kvality pre potrubie API 5L. Medzi kľúčové charakteristiky patrí [citácia:1, citácia:3, citácia:4]:

Chémia: Štandardné limity (C Menšie alebo rovné 0,26-0,28 %, Mn Menšie alebo rovné 0,90-1,65 %, S/P Menšie alebo rovné 0,030 %) [citácia:1, citácia:2, citácia:5, citácia:8].

Pevnosť: Špecifikované sú len minimálne medze klzu a pevnosti v ťahu; žiadne maximálne limity [citácia:1, citácia:3].

Testovanie vplyvu: Nevyžaduje sa normou [cit:1, citácia:3, citácia:4].

Typické použitie: Vhodné pre všeobecné potrubné služby, zberné vedenia, prenos vody a distribučné systémy, kde nie je potrebná zvýšená odolnosť a prísnejšie kontroly [cit:3, citácia:4].

Výhody SSAW pre API 5L: Proces špirálového zvárania ponúka špecifické výhody pre potrubné potrubie s-veľkým priemerom [cit:1, citácia:4, citácia:7]:

Možnosť veľkého priemeru: Dokáže ekonomicky vyrábať rúry s priemerom 8" až 160".

Nákladová efektívnosť: Ekonomickejšie ako LSAW alebo bezšvíkové pre veľmi veľké priemery

Pružnosť priemeru: Rovnaká oceľová cievka môže produkovať rôzne priemery nastavením uhla špirály

Dlhé dĺžky: Dĺžka až 32 m znižuje požiadavky na zváranie v teréne

📊 Chemické a mechanické vlastnosti

Nižšie uvedená tabuľka ukazuje chemické a mechanické vlastnosti pre bežné typy API 5L PSL1 na základe údajov výrobcu [cit:1, citácia:2, citácia:5, citácia:8]:

stupňa ISO Chemické zloženie (max %) Mechanické vlastnosti (min)
    C Mn P S Medza klzu (MPa) Pevnosť v ťahu (MPa)
A L210 0.22 0.90 0.030 0.030 210 335
B L245 0.26 1.20 0.030 0.030 245 415
X42 L290 0.26 1.30 0.030 0.030 290 415
X46 L320 0.26 1.40 0.030 0.030 320 435
X52 L360 0.26 1.40 0.030 0.030 360 460
X56 L390 0.26 1.40 0.030 0.030 390 490
X60 L415 0.26 1.40 0.030 0.030 415 520
X65 L450 0.26 1.45 0.030 0.030 450 535
X70 L485 0.26 1.65 0.030 0.030 485 570

📏 Rozmerové tolerancie

API 5L špecifikuje nasledujúce tolerancie pre rúry SSAW:

Parameter Rozsah veľkostí Tolerancia
Vonkajší priemer Menšie alebo rovné 60,3 mm -0,8 až +0.4 mm
  60,3 mm < OD Menšie alebo rovné 168,3 mm ±0.0075D
  168,3 mm < OD Menší alebo rovný 610 mm ±0,0075D (max. ±3,2 mm)
  610 mm < OD Menej alebo rovné 1422 mm ±0,005D (max ±4,0 mm)
Hrúbka steny Menšie alebo rovné 5 mm ±0,5 mm
  5 mm < t < 15 mm ±0.1t
  Väčšie alebo rovné 15 mm ±1,5 mm

🏭 Detail aplikácie

Rúry API 5L PSL1 SSAW sú široko používané v [citácia:1, citácia:3, citácia:4, citácia:6, citácia:7]:

Aplikácia Popis Typické stupne
Prenos ropy a plynu na dlhé{0}}diaľky Cez{0}}ropovody pre ropu, zemný plyn a rafinované produkty X42, X46, X52, X60, X65, X70
Zberné a prietokové linky Pripojenie studní k spracovateľským zariadeniam B, X42, X46, X52
Prenos vody Veľký-priemer vodovodných potrubí, zavlažovacie systémy A, B
Rozvod zemného plynu Regionálne a miestne plynárenské siete B, X42, X52
Priemyselné procesné potrubia Rafinérie, chemické závody, výroba elektriny B, X42, X52, X60
Štrukturálne aplikácie Pilóty, podpery mostov, konštrukcia A, B, X42

🔧 Výrobný proces

Výrobný proces pre rúry API 5L PSL1 SSAW je nasledujúci [citácia:1, citácia:2, citácia:4, citácia:7]:

Príprava surovín: Oceľové zvitky valcované za tepla-, ktoré spĺňajú chemické požiadavky API 5L, sú vyrovnané, kontrolované a{2}}frézované [cit:1, citácia:4].

Špirálové tvarovanie: Oceľový pás je kontinuálne tvarovaný do valcového tvaru pri špecifickom uhle skrutkovice pri izbovej teplote [cit:1, citácia:2, citácia:7].

Zváranie pod tavivom: Obojstranné-automatické zváranie pod tavivom (zvnútra aj zvonku) vytvára špirálový šev s úplnou penetráciou [cit:1, citácia:2, citácia:4].

Ne{0}}deštruktívne testovanie: Ultrazvuková alebo röntgenová kontrola zvaru (100 % typická) [citácia:4, citácia:5, citácia:7].

Hydrostatické testovanie: Každé potrubie individuálne testované na overenie integrity tlaku [cit:1, citácia:4, citácia:5].

Mechanické testovanie: Skúšky ťahom, skúšky sploštenia a skúšky ohybom na overenie vlastností [cit:1, citácia:4, citácia:5].

Koniec dokončovania: Konce pripravené (hladké alebo skosené) na zváranie v teréne [cit:1, citácia:4].

Náter: Voliteľné vonkajšie nátery (3LPE, FBE atď.) podľa potreby [cit:1, citácia:4].

📝 Dôležité úvahy

PSL1 vs. PSL2: PSL1 je štandardná úroveň kvality vhodná pre všeobecné služby. Pre aplikácie vyžadujúce [citácia:1, citácia:3, citácia:4]:

Húževnatosť pri nízkych-teplotách(arktická alebo offshore služba)

Kyslá služba(Prostredia H₂S vyžadujúce NACE MR0175/ISO 15156)

Kritické čiary vysokého-tlaku

Súlad s predpismi(DOT, FERC, FEMSA)

UveďteAPI 5L PSL2namiesto toho s vhodnými teplotami nárazovej skúšky a dodatočnými požiadavkami.

Výber ročníka: Vyberte si vhodnú triedu na základe konštrukčného tlaku, hrúbky steny a prevádzkových podmienok [cit:3, citácia:4]:

A/B: Nízkotlakové zhromažďovanie{0}}, vodné potrubia, štrukturálne

X42-X52: Stredný-tlakový prenos, všeobecná potrubná služba

X60-X70: Vysokotlakový-prenos na veľkú{1}}diaľku

Možnosti náteru: Rúry môžu byť dodané s rôznymi systémami ochrany proti korózii [cit:1, citácia:4]:

3LPE (3-vrstvový polyetylén)

FBE (fúzne lepený epoxid)

Uhoľný dechtový epoxid

Čierny olejový alebo lakový náter (dočasný)

Kompletná špecifikácia: Pri objednávke uveďte [citácia:1, citácia:4, citácia:7]:

API 5L PSL1, trieda [napr. X52], SSAW (špirálovo zvárané), veľkosť (vd x hm.), dĺžka, konečná úprava a akékoľvek doplňujúce požiadavky

📝 Zhrnutie

Rúry API 5L PSL1 špirálovo ponorené pod tavivomsú štandardnou voľbou pre-potrubné potrubia s veľkým priemerom v aplikáciách na prepravu ropy, plynu a vody po celom svete [cit:1, citácia:3, citácia:4, citácia:7]. Dostupné v triedach odA až X80s priemermi od219 mm až viac ako 4000 mma hrúbky stien do40 mm, tieto rúry spájajú nákladovo-efektívny výrobný proces SSAW s celosvetovo uznávaným štandardom kvality API 5L [cit:1, citácia:2, citácia:4, citácia:7].

TheÚroveň kvality PSL1poskytuje štandardné požiadavky vhodné pre väčšinu potrubných aplikácií, pričom systém známok "X-číslo" umožňuje dizajnérom vybrať optimálnu úroveň pevnosti pre ich tlakové požiadavky [cit:3, citácia:4].Stupeň B (L245)je najbežnejšia pre všeobecné služby, zatiaľ čoX52, X60 a X70sú široko používané pre vysokotlakové prenosové vedenia- [cit:1, citácia:2, citácia:3, citácia:4, citácia:5].

Pre náročnejšie aplikácie vyžadujúce zaručenú húževnatosť pri nízkych{0}}teplotách alebo odolnosť voči kyslým vplyvom, špecifikujteAPI 5L PSL2s príslušnými doplňujúcimi požiadavkami [cit:1, citácia:3]. Pri objednávaní sa uistite, že ste jasne uviedli úplnú normu, triedu, rozmery a akékoľvek požiadavky na povrchovú úpravu alebo testovanie na základe vašej konkrétnej aplikácie [cit:1, citácia:4, citácia:7].

Zaslať požiadavku

whatsapp

Telefón

E-mailom

Vyšetrovanie