Mar 11, 2026 Zanechajte správu

GB/T 9711.1 Špirálová rúrka s ponoreným oblúkom

info-258-195info-225-225

GB/T 9711.1 je základná čínska národná norma pre oceľové rúry zvárané špirálovým ponorným oblúkom (SSAW) používané v ropnom priemysle a priemysle zemného plynu.[citácia:4, citácia:5]. Táto norma špecifikuje technické dodacie podmienky pre potrubia používané na prepravu horľavých a nehorľavých-kvapalín v prepravných systémoch ropy a plynu [citácia:3, citácia:6].

📋 Prehľad štandardov GB/T 9711.1

Nižšie uvedená tabuľka sumarizuje kľúčové aspekty GB/T 9711.1 pre špirálové zvárané rúry pod tavivom:

Atribút Popis
Štandardné číslo GB/T 9711.1(celý názov: "Ropný a plynárenský priemysel - Potrubie pre prepravné sústavy - Časť 1: Technické dodacie podmienky") [cit:4, citácia:5].
Stav Stále sa odkazuje na staršiu verziu (1997), ale na najnovšiu verziuGB/T 9711.1-2017integrovaný s GB/T 9711.2-2017, ktorý nahrádza staršie diely.
Bežne nazývané "9711.1螺旋钢管" (9711.1 špirálová oceľová rúra) [cit:3, citácia:7].
Rozsah Špecifikuje technické dodacie podmienky pre ne-zliatinové a legované ocele (okrem nehrdzavejúcej) bezšvíkové a zvárané rúry na prepravu horľavých a nehorľavých -kvapalín (vrátane vody) [cit:6, citácia:7].
Označenie stupňa PSL1(Úroveň špecifikácie produktu 1) - Predstavuje-úroveňpožiadavky na kvalitu v staršom dvoj{0}}štandarde so základnými požiadavkami na kvalitu a testovanie [cit:2, citácia:6].
Oceľové triedy L175, L210, L245, L290, L320, L360, L390, L415, L450, L485, L555a stredné ročníky .
Výrobný proces Špirálové zváranie pod tavivom (SSAW/HSAW)- Vytvarované z oceľového pásu valcovaného za tepla- pri izbovej teplote pomocou automatického obojstranného- zvárania pod tavivom [cit:3, citácia:5].
Typické aplikácie Potrubia na prepravu ropy a plynu; preprava horľavých a nehorľavých{0}}kvapalín v ropnom a zemnom plynárenskom priemysle; vhodné aj pre vodné, kalové a štrukturálne aplikácie [cit:3, citácia:5].

📊 Porovnanie akosti ocele

GB/T 9711.1 používa systém označenia „L“ v súlade s medzinárodnými normami. V tabuľke nižšie sú uvedené bežné známky:

Trieda GB/T 9711.1 Približný ekvivalent API 5L Minimálna medza klzu (MPa) Typická aplikácia
L175 A 175 Nízky-tlak
L210 A 210 Nízky-tlak
L245 B 245 Všeobecná služba potrubia
L290 X42 290 Stredotlakový{0}}prenos
L360 X52 360 Všeobecný prenos
L390 X56 390 Vyššie-tlakové čiary
L415 X60 415 Vysokotlakový{0} prenos
L450 X65 450 Vysokotlakový{0} prenos
L485 X70 485 Vysoký tlak na -diaľku-
L555 X80 555 Vedenie ultra{0}}vysokého{1}}tlaku

🔧 Výrobný proces pre potrubie GB/T 9711.1 SSAW

Výrobný proces sa riadi kvalitami-riadenými postupmi vhodnými pre požiadavky ropného a plynárenského priemyslu [cit:3, citácia:5]:

Krok Popis
1. Príprava surovín Oceľové zvitky valcované za tepla-, ktoré spĺňajú špecifikované chemické požiadavky, sa vyrovnávajú a{1}}frézujú.
2. Tvarovanie za studena Oceľový pás je kontinuálne tvarovaný do valcového tvaru pod špecifickým uhlom skrutkovice pri izbovej teplote.
3. Zváranie pod tavivom Obojstranné-automatické zváranie pod tavivom (zvnútra aj zvonka) vytvára špirálový šev s úplnou penetráciou [cit:3, citácia:5].
4. Ne-deštruktívne testovanie 100% ultrazvukové testovanie (UT) zvarového švu; Röntgenové vyšetrenie kritických oblastí, ako sú „T“ kĺby [cit:4, citácia:7].
5. Hydrostatické skúšanie Každá rúra sa podrobuje skúške hydrostatickým tlakom na overenie integrity (skúšobný tlak vypočítaný na základe medze klzu).
6. Mechanické skúšanie Skúšky ťahom, skúšky sploštenia a skúšky ohybom na overenie vlastností. Charpyho nárazové testovanie pre vyššie ročníky.
7. Ukončite dokončovanie Konce pripravené (rovné alebo skosené) na zváranie v teréne.

📏 Typický rozsah veľkostí

Na základe údajov výrobcu pre rúry SSAW vyhovujúce GB/T 9711.1 [citácia:2, citácia:4, citácia:5]:

Parameter Rozsah
Vonkajší priemer 219 mm až 4064 mm (približne . 8" až 160")
Hrúbka steny 5 mm až 32 mm (dostupné až 60 mm)
Dĺžka 3 m až 18 m (prispôsobiteľné, k dispozícii až 32 m)

📝 Dôležité úvahy

Časť 1 vs. časť 2: Historicky bol GB/T 9711 rozdelený na:

Časť 1 (A-úroveň): Základné požiadavky (ekvivalent PSL1)

Časť 2 (B-úroveň): Prísnejšie požiadavky (ekvivalent PSL2) [citácia:6, citácia:10]

Aktuálna verzia (2017) integruje obe do jedného štandardu s označením PSL1 a PSL2.

Úroveň kvality PSL1: GB/T 9711.1 (PSL1) obsahuje:

Štandardné chemické limity

Len minimálne požiadavky na pevnosť

Testovanie nárazom nie je povinné (okrem prípadov, keď je to špecifikované)

Štandardné požiadavky NDT

Požiadavky na PSL2: Pre kritickejšie aplikácie vyžadujúce:

Prísnejšie kontroly chémie

Hranice maximálnej pevnosti

Povinné Charpyho nárazové testovanie

Rozšírené požiadavky NDT

UveďteGB/T 9711.2 alebo PSL2 .

Kľúčové rozdiely oproti SY/T 5037: GB/T 9711.1 má prísnejšie požiadavky ako norma pre ropný priemysel SY/T 5037, vrátane:

Prísnejšie limity chemického zloženia

Vyššie požiadavky na testovanie

Prísnejšie rozmerové tolerancie

Špeciálne navrhnuté na prepravu ropy a plynu [citácia:6, citácia:8]

Možnosti náteru: Rúry môžu byť dodané s rôznymi systémami ochrany proti korózii:

3LPE (3-vrstvový polyetylén)

FBE (fúzne lepený epoxid)

Uhoľný dechtový epoxid

Vnútorné epoxidové nátery

🔍 Kľúčové body, ktorým treba porozumieť

Medzinárodné zosúladenie: GB/T 9711.1 jetechnicky v súlade s API 5L a ISO 3183, vďaka čomu je vhodný pre medzinárodné projekty vyžadujúce uznávané štandardy [cit:4, citácia:5].

Materiálové požiadavky: Norma vyžaduje použitiezabitá oceľs uhlíkovým ekvivalentom (CEV) kontrolovaným na zabezpečenie dobrej zvárateľnosti a húževnatosti.

Kvalita zvaru: Pre špirálovo zvárané rúry norma vyžaduje:

Hĺbka prieniku Väčšia alebo rovná 80 % hrúbky steny

Zosilnenie zvaru kontrolované na 0-3 mm

Energia nárazu pri -20 stupňoch Väčšia alebo rovná 120 J pre kritické stupne

Požiadavky NDT: Špirálové zvary musia prejsť100% ultrazvuková kontrolas citlivosťou schopnou odhaliť vnútorné chyby φ2 mm.

📝 Zhrnutie

GB/T 9711.1 Špirálové rúry zvárané pod tavivomsú štandardnou voľbou preropovody a plynovodyv Číne a stále viac pre medzinárodné projekty [cit:4, citácia:5]. Táto norma špecifikujeÚroveň kvality PSL1požiadavky na potrubia používané pri preprave horľavých a nehorľavých-kvapalín s akostami ocele odL175 až L555. Rúry sa vyrábajú z oceľových zvitkov valcovaných za tepla-obojstranné-automatické zváranie pod tavivom, s dostupnými priemermi od219 mm až viac ako 4000 mm[citácia:4, citácia:5].

Štandard jetechnicky v súlade s API 5L, zabezpečenie kompatibility s medzinárodnými projektmi plynovodov. Pre náročnejšie aplikácie vyžadujúce zvýšenú húževnatosť a prísnejšie ovládanie špecifikujteGB/T 9711.2 (PSL2)namiesto toho [citácia:4, citácia:6]. Pri objednávaní jasne uveďte úplnú normu (vrátane čísla dielu), požadovanú triedu, rozmery a akékoľvek dodatočné požiadavky na testovanie.

Zaslať požiadavku

whatsapp

Telefón

E-mailom

Vyšetrovanie