Oceľové zvárané potrubie P460NH
Oceľové zvárané potrubie P460NH – normalizovaná jemnozrnná tlaková trubica s pevnosťou pri zvýšenej teplote
Oceľová zváraná rúra P460NH- inžinieri ho špecifikujú aj ako aTlakové potrubie P460NHalebo anEN 10217-3 Rúrka P460NH- je normalizovaný, zvárateľnýJemnozrnná oceľ P460NHtrubica pokrytáEN 10217-3:2019pod číslom materiálu1.8935(často objednávané ako1,8935 zvárané potrubie). Jeho charakteristickým znakom nie je vyššia pevnosť, ale zverejnenátabuľka výťažku pri zvýšenej teplote (Rp0,2), ktorá siaha až do 400 stupňov, takže rovnaký 460 MPa výťažok pri izbovej teplote môže byť navrhnutý pre prevádzku pary a kotla, kde by obyčajné uhlíkové ocele potrebovali oveľa hrubšie steny.
P460NH je vysokopevnostná normalizovaná kvalita ocele pre tlakové nádoby, ktorá sa bežne používa v aplikáciách, ako je chemický a petrochemický priemysel, ako aj pri výrobe energie a offshore strojárstve. Je to zvárateľná jemnozrnná oceľ, ktorá ponúka dobré mechanické vlastnosti a vynikajúcu húževnatosť, vďaka čomu je ideálna na použitie v náročných prostrediach.
Naše oceľové rúry P460NH sú vyrábané pomocou pokročilých technológií a zariadení, ktoré zabezpečujú, že spĺňajú najvyššie štandardy kvality. Rúry podstupujú prísne testovanie a procesy kontroly kvality, vrátane nedeštruktívneho testovania, aby sa zabezpečilo, že spĺňajú požadované špecifikácie a normy, ako sú EN 10216-3, ASTM A333 a ASME SA333.
Okrem nášho štandardného sortimentu ponúkame aj riešenia na mieru, aby sme vyhoveli špecifickým projektovým požiadavkám našich zákazníkov. Naši technickí experti vám môžu poskytnúť rady týkajúce sa optimálnej triedy ocele, rozmerov a požiadaviek na testovanie pre váš projekt.
Zaviazali sme sa poskytovať našim zákazníkom vysokokvalitné produkty a služby, a preto sme zaviedli prísny systém riadenia kvality, ktorý pokrýva všetky aspekty našich operácií, od výberu surovín až po konečnú kontrolu a testovanie produktov.
Ak potrebujete oceľové rúry P460NH pre vaše aplikácie s normalizovanými tlakovými nádobami s vysokou pevnosťou, máme odborné znalosti a skúsenosti, aby sme vyhoveli vašim potrebám.Kontaktujte nás ešte dnessa dozviete viac o našich produktoch a službách a o tom, ako vám môžeme pomôcť dosiahnuť ciele vášho projektu.
Špecifikácia P460NH (1,8935).
| Parameter | Schopnosť |
|---|---|
| Štandardné | EN 10217-3:2019 (zvárané); EN 10216-3: 2014 (bezšvíkové k dispozícii) |
| Číslo materiálu | 1.8935 |
| Vonkajší priemer | 21,3–2191 mm (0,84–86.3 palca), HFW do ~610 mm, SAW do 2191 mm |
| Hrúbka steny | 2,0–120 mm (0,08–4,72 palca), na objednávku a priemer |
| Dĺžka | 6–12 m (19,7–39,4 stôp) jednoduchý náhodný, až 18 m dvojitý náhodný na požiadanie |
| Zváracia trasa | HFW (ERW/HFW) pre menšie priemery; PÍLA (SAWL / SAWH) pre veľké priemery |
| Koniec | Rovný, skosený (30 stupňov – 37 stupňov) alebo štvorcový rez; dostupné ochranné koncovky |
| Povrch | Valcované / normalizované, lakované alebo ľahký olej; vonkajšie nátery na požiadanie |
| Dodacia podmienka | Normalizované (+N) |
| Certifikácia | EN 10204 3.1; K dispozícii je kontrola treťou stranou (SGS, TÜV, BV, ABS). |
Chemické zloženie % ocele P460NH (1,8935): EN 10028-3-2009
| Podľa normy EN 10216-3:2014: 1.0=< Mn=<1.7; S=<0.01; N=<0.02; Ti=<0.04; |
| C | Si | Mn | Ni | P | S | Cr | Mo | V | N | Pozn | Ti | Al | Cu | - |
| max 0,2 | max 0,6 | 1.1 - 1.7 | max 0,8 | max 0,025 | max 0,015 | max 0,3 | max 0,1 | max 0,2 | max 0,025 | max 0,05 | max 0,03 | max 0,02 | max 0,7 | Nb+Ti+V < 0,22 |
Mechanické vlastnosti ocele P460NH (1,8935)
| Nominálna hrúbka (mm): | do 16 | 16 - 60 | 60 - 100 |
| Rm- Pevnosť v ťahu (MPa) (+N) | 560-730 | 570-720 | 540-710 |
| Nominálna hrúbka (mm): | do 16 | 16 - 40 | 40 - 60 | 60 - 100 |
| ReH- Minimálna medza klzu (MPa) (+N) | 460 | 445 | 430 | 400 |
| KV- Energia nárazu (J) zemepisná dĺžka, (+N) | -20 stupňov 40-45 |
0 stupňov 47-65 |
+20 stupeň 55-75 |
| KV- Energia nárazu (J) priečne, (+N) | -20 stupňov 27-30 |
0 stupňov 35-40 |
+20 stupeň 39-50 |
| A- min. predĺženie pri pretrhnutí (%) (+N) | 16-19 |
Ekvivalentné triedy ocele P460NH (1,8935)
POZOR! Len pre referenciu
| EÚ EN |
Nemecko DIN, WNr |
Francúzsko AFNOR |
Kazachstan GOST |
|||
| P460NH |
|
|
|
Výťažok pri zvýšenej teplote - vlastnosť "H".
| Teplota | Menšie alebo rovné 12 mm | >12-20 mm | >20-40 mm |
|---|---|---|---|
| 100 stupňov | 402 | 392 | 382 |
| 150 stupňov | 373 | 363 | 353 |
| 200 stupňov | 343 | 343 | 333 |
| 250 stupňov | 314 | 314 | 304 |
| 300 stupňov | 294 | 294 | 284 |
| 350 stupňov | 265 | 265 | 255 |
| 400 stupňov | 235 | 235 | 226 |
TietoP460NH vysokoteplotné vlastnostisú to, čo oddeľuje NH od P460N. Oni definujúMaximálna teplota P460NHpre konštrukciu založenú na výťažnosti pri 400 stupňoch - takže stena s rozmermi 460 MPa by bola približne o 56 % príliš tenká. Pri 300 stupňoch využiteľná výťažnosť klesla na približne 294 MPa; pri 400 stupňoch je projektovaná výdatnosť 235 MPa, čo je takmer polovica hodnoty izbovej teploty. Navrhovanie podľa správneho čísla špecifického pre teplotu, nie podľa nadpisu 460 MPa, je najdôležitejším krokom pri špecifikácii P460NH pre horúci servis. Nad 400 stupňov sa dizajn prepne na údaje o tečení / namáhaní-roztrhnutie, ktoré udržujú použiteľnosť sklonu približne do 500 stupňov.
P460 Porovnanie rodiny
| stupňa | Materiál č. | Výťažnosť miestnosti (menej alebo rovná 16 mm) | Nárazová skúška tepl | Zvýšená teplota Rp0,2 | Typická služba |
|---|---|---|---|---|---|
| P460N | 1.8905 | 460 MPa | 0 stupňov | Nie (iba pri izbovej teplote) | Okolité tlakové nádoby |
| P460NH | 1.8935 | 460 MPa | -20 stupňov | Áno, na 400 stupňov | Vysokoteplotné parné / kotly |
| P460NL1 | 1.8915 | 460 MPa | -40 stupňov | Nie | Nízka teplota, -40 stupňov |
| P460NL2 | 1.8918 | 460 MPa | -50 stupňov | Nie | Kryogénne / LNG, -50 stupňov |
Všetky štyri zdieľajú rovnaký výťažok pri izbovej teplote 460 MPa (menší alebo rovný 16 mm). Prípona mení iba teplotu nárazovej skúšky a – pre NH – pridanie tabuľky výťažnosti pri zvýšenej teplote. Nesprávne označenie NH ako "silnejšie" triedy alebo ako nízkoteplotná trieda je najčastejšou chybou špecifikácie v tejto rodine.
HFW vs SAW - prispôsobenie trasy priemeru
| Trasa | Vhodnosť veľkosti | Sila trasy |
|---|---|---|
| HFW / ERW | Menšie priemery, zvyčajne do ~610 mm (24 palcov) | Vysokorýchlostný, konzistentný šev, úzke tolerancie |
| SAW (SAWL / SAWH) | Veľké priemery až do 2191 mm (86 palcov) | Ťažké steny a veľké priemery, plný zvar NDT |
Obe trasy poskytujú rovnakú triedu EN 10217-3:2019; výber je daný priemerom a hrúbkou steny a obe vyžadujú 100 % NDT švu a skúšku tesnosti pred odoslaním.
Výhody
Komerčná hodnota P460NH je merateľná, nie dekoratívna:
Tenšie steny pri vysokej teplote.Oproti P355NH pri rovnakom tlaku a teplote je P460NH približne o 15 % tenší – menej materiálu, menšia hmotnosť, ľahšie zváranie.
Navrhovateľné do 400 stupňov podľa výťažnosti.Norma publikuje Rp0,2 pri teplote, takže inžinieri môžu určiť veľkosť priamo, namiesto toho, aby hádali faktor zníženia.
Dobrá zvárateľnosť.Uhlíkový ekvivalent okolo 0,45 a nízke úrovne nečistôt (P menšie alebo rovné 0,025 %, S menšie alebo rovné 0,015 %) udržujú požiadavky na predhrievanie a PWHT skromné v porovnaní s nízkolegovanými oceľami.
Vysoká integrita po zváraní.100 % NDT zvaru a povinná skúška tesnosti znamenajú, že rúrka je pripravená na tlakovú prevádzku bez opätovnej kontroly.
Zostatok nákladov.Vypĺňa medzeru medzi obyčajnou uhlíkovou oceľou (nedostatočná pevnosť) a 16Mo3 / 13CrMo4-5 (nadmerne špecifikovaná a drahšia) pre použitie pri stredných teplotách.
Aplikácie
P460NH sa vyberá tam, kde linka pracuje nad teplotou okolia a kde jej vyšší výťažok pri izbovej teplote znižuje hrúbku steny a hmotnosť v porovnaní s triedami P355NH alebo uhlík-mangán. Typické použitia:
Elektrárenské kotly a parné systémy
Hlavy prehrievača a dohrievača, hlavné parné potrubia a bubny kotla sú horúce a priamo profitujú z 400-stupňovej tabuľky výnosu pri zvýšenej teplote; tenšia stena tiež uľahčuje výrobu a zdvíhanie.
Výmenníky tepla a tlakové nádoby
Plášte, kanály a vysokoteplotné spracovateľské nádoby v petrochemických a chemických závodoch, kde sa projektované teploty pohybujú v rozmedzí 200 – 400 stupňov.
Vysokoteplotné procesné potrubie
Potrubie závodu prepravujúce paru alebo horúce procesné kvapaliny pri tlakoch, pri ktorých by P235GH/P265GH vyžadovali neprakticky hrubé steny.
Vedenie diaľkového vykurovania
Vysokoteplotné rozvody diaľkového vykurovania, kde 400-stupňová konštrukčná schopnosť a dobrá zvárateľnosť vyhovujú dlhým zváraným prevádzkam.
Zariadenia na energetické využitie odpadu a biomasu
Vysokoteplotné cesty spalín a pary, kde normalizovaná jemnozrnná oceľ poskytuje cenovo výhodný stred medzi uhlíkovou oceľou a nízkolegovanou Cr-Mo triedou.
Kontrola kvality a testovanie
Integrita zvarového švu.Každý zvarový šev je nedeštruktívne testovaný po celej svojej dĺžke (HFW elektromagnetickým/UT, SAW UT/rádiografiou podľa EN 10217-3 článok 11.12).
Tesnosť úniku.Každá trubica prejde hydrostatickou skúškou alebo podľa voľby kupujúceho elektromagnetickou skúškou netesnosti; Rúry SAW nemôžu používať elektromagnetickú metódu.
Mechanické overenie.Ťah, prieťažnosť, predĺženie a Charpyho rázová húževnatosť pri -20 stupňoch sú potvrdené na skúšobných kusoch teplom.
Kontrola povrchu a rozmerov.Nedokonalosti povrchu hlbšie ako 5 % steny alebo 3 mm (podľa toho, čo je menšie) sú opracované; hrúbka steny sa overuje na upravenej ploche.
Certifikácia.EN 10204 3.1 materiálový certifikát s úplnými údajmi o chemickej, mechanickej a tepelnej sledovateľnosti; kontrola treťou stranou na požiadanie.
Prečo Source P460NH Oceľová zváraná rúra od GNEE
Ako aDodávateľ zváraných rúr P460NHa výrobca GNEE kombinuje priame stanovovanie cien v závode s certifikátom a inšpekčnou disciplínou, ktorú táto trieda vyžaduje.
Priama dodávka mlyna s certifikátom.Rúry sú vyrábané podľa normy EN 10217-3:2019 s certifikáciou EN 10204 3.1 a s úplnou sledovateľnosťou tepelného čísla.
Priemer a pokrytie steny.Trasy HFW a SAW pokrývajú vonkajší priemer 21,3–2191 mm a steny až do 120 mm, takže jeden dodávateľ zvláda požiadavky na malé aj veľké hlavné linky závodu.
Kontrola a logistika.K dispozícii je kontrola tretej strany (SGS, TÜV, BV, ABS) s exportným balením, ochranou VCI a zásielkou na úrovni prístavu z Tianjinu.
Test a kontrola




Balenie a preprava

Pošlite svoj vonkajší priemer × hrúbka steny, množstvo, konštrukčnú teplotu a cieľový port - náš technický tím potvrdí špecifikáciu podľa EN 10217-3:2019 a vráti cenovú ponuku s dodacím termínom do 24 hodín.
Vyžiadajte si cenovú ponuku oceľových zváraných rúr P460NH
FAQ
Čo je oceľ P460NH?
P znamená oceľ na tlakové účely, 460 je minimálna medza klzu pri izbovej teplote 460 MPa (66 700 psi) pre hrúbky do 16 mm (0,63 palca), N znamená normalizované a H znamená, že trieda nesie špecifikované hodnoty klzu pri zvýšenej teplote (Rp0,2) až do 400 stupňov. Číslo materiálu je 1.8935 a platná norma pre zvárané rúry je EN 10217-3:2019.
Aký je rozdiel medzi P460NH a P460N?
Pri izbovej teplote sú identické: obe majú minimálnu výťažnosť 460 MPa pre hrúbky do 16 mm. Rozdiel je v tom, že P460NH (testované pri -20 stupňoch) nesie publikovanú tabuľku výťažnosti pri zvýšenej teplote do 400 stupňov, zatiaľ čo P460N je charakterizovaný len pri izbovej teplote a je testovaný na náraz pri 0 stupňoch. Zvoľte NH, keď návrhová teplota stúpne nad okolitú teplotu; vyberte N pre službu s okolitým tlakom.
Aká je maximálna prevádzková teplota pre P460NH?
Štandardizované hodnoty výťažnosti pri teplote (Rp0,2) sú uvedené až do 400 stupňov v EN 10217-3:2019. Nad 400 stupňov sa dizajn riadi údajmi o tečení/roztrhnutí, vďaka čomu je P460NH použiteľný do približne 500 stupňov. Viac ako 500 stupňov sa nízkolegované chróm-molybdénové ocele, ako napríklad 16Mo3 alebo 13CrMo4-5, stávajú hospodárnejšími.
Je P460NH vhodný pre nízkoteplotnú alebo kryogénnu prevádzku?
č. P460NH je testovaný na náraz pri -20 stupňoch (minimálne 40 J pozdĺžne / 27 J priečne, Charpy V-zárez). Nie je to nízkoteplotná trieda. Pre -40 stupňovú prevádzku použite P460NL1 (1,8915) a pre -50 stupňovú / LNG prevádzku použite P460NL2 (1,8918).
Aké sú limity chemického zloženia pre zvárané rúry P460NH?
Maximá liatinovej analýzy podľa EN 10217-3:2019 sú C 0,20 %, Si 0,60 %, Mn 1,10–1,70 %, P 0,025 %, S 0,015 %, Cr 0,30 %, Cu 0,70 %, Mo 0,10 %, Ni 0,80 %, Ti, 0 %, Ti, 0 %, Ti. 0,020 % min, N 0,025 % max, s Nb+Ti+V pod 0,22 %. Uhlíkový ekvivalent CEV je obmedzený na približne 0,45.
Ktoré normy platia pre zvárané rúry P460NH?
Na zváranú rúru sa vzťahuje EN 10217-3:2019 (nahrádza EN 10217-3:2002). Bezšvový spoločník je EN 10216-3:2014, doska je EN 10028-3:2017 a tyče sú EN 10273:2007. Číslo materiálu je 1.8935 a produkty spadajú pod PED 2014/68/EU.
Aká je ekvivalentná trieda P460NH?
TheEkvivalentná kvalita P460NHväčšina kupujúcich sa pýta na čínsky Q460R v GB/T 713.2-2023 pre dosky tlakových nádob - inými slovami,Q460R ekvivalentné P460NHje najbližšia zhoda národného štandardu. Staršie alebo regionálne ekvivalenty zahŕňajú aj WStE460 (DIN), E460FP (NF/AFNOR) a 18G2 (GOST). Všimnite si, že žiadna z nich nie je triedou ASTM – projekty zvyčajne obstarávajú P460NH priamo podľa EN označenia.
Ako sa vyrába a testuje zváraná rúra P460NH?
Rúry vyrába HFW (vysokofrekvenčne zvárané) pre menšie priemery alebo SAW (zvárané pod tavivom, pozdĺžne SAWL alebo špirálové SAWH) pre väčšie priemery, z normalizovaného jemnozrnného plechu, následne normalizované. Každý zvarový šev je 100 % nedeštruktívne testovaný, rúrka prejde hydrostatickou alebo elektromagnetickou skúškou netesnosti a je dodávaná s certifikátom EN 10204 3.1 a plnou nadväznosťou na tepelné číslo.
Populárne Tagy: Oceľové zvárané rúry p460nh, Čína výrobcovia, dodávatelia oceľových zváraných rúr p460nh, buďte z privare zvárané potrubie, podzemné elektrofúzne zvárané potrubie, veľkoobchodná elektrofúzna zváraná potrubie, Distribútorová elektrofúzna zváraná rúrka, extrúzne zvárané potrubie, kĺbová zváraná potrubie
Tiež sa vám môže páčiť
Zaslať požiadavku














