P355NL1 Oceľová zváraná rúra
video

P355NL1 Oceľová zváraná rúra

Oceľová zváraná rúra P355NL1 je štandardná európska normalizovaná jemnozrnná tlaková trubica pre použitie v chladnom prostredí a pri nízkych teplotách, kvalifikovaná pri teplote -40 stupňov s výťažnosťou 355 MPa, ktorá sa predvídateľne znižuje s hrúbkou steny. Je to trieda pre tlakové nádoby podľa EN 10217-3:2019 / EN 10028-3 s rozsahom PED – odlišný od konštrukčného S355NL – a mala by byť špecifikovaná s aktuálnym štandardným vydaním, správnou teplotou nárazu a certifikátom, ktorý zodpovedá konštrukčnému kódu. Uveďte tieto tri detaily správne a materiál zaistí húževnatosť a zvariteľnosť za cenu komodít.
Zaslať požiadavku
Chat teraz
Predstavenie výrobku

Oceľová zváraná rúra P355NL1je normalizovaná, zvárateľná jemnozrnná tlaková trubica s číslom materiálu 1.0566, vyrobená podľa EN 10217-3:2019, ktorá nesie zaručenú energiu Charpyho nárazu 27 J pri -40 stupňoch v priečnom smere. Poskytuje minimálnu medzu klzu 355 MPa (51,5 ksi) v tenkých rezoch, ktorá klesá na 295 MPa (42,8 ksi) pri stene 250 mm, s pevnosťou v ťahu 490–630 MPa (71–91 ksi).

Táto trieda patrí do skupiny tlakových zariadení (EN 10028-3 / EN 10217-3), nie do rodiny konštrukčnej ocele, a je štandardnou európskou voľbou pre nádoby a potrubia, ktoré musia odolávať krehkému praskaniu v chladnom podnebí alebo pri kryogénnej prevádzke.

GNEE dodáva P355NL1 ako zvárané rúry ERW/HFW a SAW s vonkajším priemerom 10,2–2540 mm (0,40–100 palcov), 0,5–40 mm (0,02–1,57 in) steny, v dĺžkach do 12 000 mm (472 palcov), s certifikátom EN 1 na požiadanieZašlite požiadavku na OD × stenu, množstvo a dopad na cenovú ponuku.

 

Technické špecifikácie

Oceľová zváraná rúra P355NL1 - výrobný sortiment, GNEE
Parameter Schopnosť
Štandardné EN 10217-3:2019 (zvárané); stupeň aj v EN 10028-3, EN 10216-3:2014
Číslo materiálu 1.0566
Vonkajší priemer 10,2–2540 mm (0,40–100 palcov)
Hrúbka steny 0,5 – 40 mm (0,02 – 1,57 palca)
Dĺžka Až do 12 000 mm (472 palcov); pevné alebo náhodné
Zváracia trasa ERW/HFW pre malé až stredné priemery; PÍLA pre veľké priemery
Koniec Hladké, skosené (V alebo J) alebo zakončené podľa požiadavky
Povrch / náter Čierna, lakovaná, galvanizovaná, FBE, 3LPE/3LPP, alebo podľa špecifikácie
Dodacia podmienka Normalizované (+N)
Certifikácia EN 10204 3.1 štandard; 3.2 s k dispozícii svedok TÜV/SGS/BV/LR

 

Chemické zloženie

Chemické požiadavky EN 10028-3 / EN 10216-3 – P355NL1 (analýza naberačky, max. %, pokiaľ nie je uvedené inak)
Prvok P355NL1 (max %)
uhlík (C) 0.18
kremík (Si) 0.50
mangán (Mn) 1.10–1.70
fosfor (P) 0.025
síra (S) 0.015
dusík (N) 0.012
Celkový hliník (Al) Väčšie alebo rovné 0,020
chróm (Cr) 0.30
meď (Cu) 0.30
molybdén (Mo) 0.08
nikel (Ni) 0.50
niób (Nb) 0.05
titán (Ti) 0.03
Vanád (V) 0.10
Nb + Ti + V 0.12

Každý kontrolovaný prvok zvláda špecifické riziko: uhlík a mikrozliatiny udržujú pevnosť a zvárateľnosť v rovnováhe, hliník zabezpečuje zjemnenie zrna pre húževnatosť a prísne limity síry/fosforu chránia pred lamelárnym trhaním a krehkým praskaním. Všimnite si, že triedy NL kryjú uhlík na 0,18 % – prísnejšie ako 0,20 % povolených pre P355N/NH – pretože húževnatosť pri nízkych teplotách závisí od chudšej analýzy.

 

Mechanické vlastnosti

EN 10216-3:2014 / EN 10028-3 mechanické požiadavky, normalizované (+N)
Nehnuteľnosť P355NL1
Medza klzu ReH (menšia alebo rovná 16 mm) 355 MPa (51,5 ksi)
Medza klzu (16–40 mm) 345 MPa (50,0 ksi)
Medza klzu (40–60 mm) 335 MPa (48,6 ksi)
Medza klzu (60–100 mm) 315 MPa (45,7 ksi)
Medza klzu (100–150 mm) 305 MPa (44,2 ksi)
Medza klzu (150–250 mm) 295 MPa (42,8 ksi)
Pevnosť v ťahu Rm ( menšia alebo rovná 60 mm) 490 – 630 MPa (71 – 91 ksi)
Pevnosť v ťahu (60-100 mm) 470 – 610 MPa (68 – 88 ksi)
Pevnosť v ťahu (100-150 mm) 460 – 600 MPa (67 – 87 ksi)
Pevnosť v ťahu (150–250 mm) 450 – 590 MPa (65 – 86 ksi)
Predĺženie A (pozdĺžne, menšie alebo rovné 60 mm) 22 %
Elongation A (>60 – 250 mm) 21 %
Náraz, priečny (Charpy V) 27 J min pri -40 stupňoch (test definujúci NL1)
Náraz, pozdĺžny (Charpy V) 40 J pri -40 stupňoch; 30 J pri -50 stupňoch
Skúšobné normy EN ISO 6892-1 (ťah), EN ISO 148-1 (náraz)

Hodnoty výťažnosti klesajú s hrúbkou v pevných pásoch; dimenzovanie na hlavičku 355 MPa pri stene 200 mm by prekročilo prípustné napätie zhruba o 17 %. Hodnoty nárazu sú kvalifikačné teploty – pozrite si FAQ o tom, prečo −40 stupňov nie je automaticky návrhovou teplotou.

 

P355 Výber rodiny - N, NH, NL1, NL2

Ako sa štyri tlakové triedy P355 líšia podľa teplotnej úlohy a čistoty
Požiadavka P355N P355NH P355NL1 P355NL2
Úloha teploty Izbová teplota Zvýšená teplota Nízka teplota (-40 stupňov) Nízka teplota (-50 stupňov)
Nárazový test 0 stupňov , 27 J transv. 0 stupňov (žiadna kvalita nízkej teploty) −40 stupňov, 27 J transv. −50 stupňov, 27 J transv.
Fosfor (P) max 0.025 0.025 0.025 0.020
Síra (S) max 0.015 0.015 0.015 0.010
Uhlík (C) max 0.20 0.20 0.18 0.18
Typické použitie Všeobecné tlakové časti Horúci servis do 400 stupňov Nádoby/potrubia v chladnom podnebí Arktická služba / -50 stupňov

 

P355NL1 vs P355NH vs P355NL2

Výber triedy podľa prevádzkovej teploty a potreby čistoty
stupňa Úloha teploty Vyberte kedy
P355NL1 Nízka teplota, −40 stupňov kval. Zariadenie do studenej klímy alebo s nízkym tlakom MDMT bez extrémneho chladu
P355NH Zvýšená teplota na 400 stupňov Horúca prevádzka, kde záleží na konštrukčnom namáhaní pri zvýšenej teplote
P355NL2 Nízka teplota, −50 stupňov kval. Arktída alebo tam, kde dizajn špecificky vyžaduje kvalifikáciu -50 stupňov

Voľba závisí od prevádzkovej teploty, nie podľa pevnosti - všetky tri zdieľajú rovnaký rebrík výnosu 355 MPa. Vyberte teplotnú triedu, ktorá zodpovedá dizajnu, a potom potvrďte triedu nečistôt iba v prípade, že kód alebo kupujúci požaduje prísnejšie P/S NL2.

 

Zvárané (ERW/HFW alebo SAW) vs. bezšvíkové

Výber trasy pre P355NL1
Trasa Vhodnosť veľkosti Sila trasy
ERW / HFW zvárané Malý až stredný priemer, tenká až stredná stena Nákladovo efektívny, konzistentný zvar, plné NDT švu
SAW zvárané Veľký priemer, ťažšia stena Široký rozsah veľkostí, ekonomický pre veľký otvor
Bezšvové (EN 10216-3) Všetky priemery, bez švu Žiadny pozdĺžny zvar; používa sa tam, kde je šev vylúčený špec

Všetky cesty spĺňajú rovnakú chemickú a mechanickú kvalitu P355NL1; zvar je jedinou dodatočnou premennou a je riadený švom NDT plus normalizované tepelné spracovanie.

 

Výhody

Komerčná hodnota P355NL1 je merateľná, nie dekoratívna – každá výhoda sa odvíja od kontrolovanej vlastnosti:

Garantovaná húževnatosť -40 stupňov.Kvalifikovaný priečny náraz 27 J pri −40 stupňoch odstraňuje dohady z kvalifikácie na použitie za studena a znižuje potrebu prémiových nízkoteplotných zliatin.

355 MPa výnos v bode ceny komodity.Táto trieda patrí do tlakovej triedy strednej pevnosti, takže dizajnéri získajú zmysluplnú rezervu bez nákladov na kalené a temperované alebo vyššie legované ocele.

Výborná zvárateľnosť.Nízky uhlík (menej ako alebo rovný 0,18 %) a kontrolovaný S/P plus zrnitosť hliníka poskytujú nízke riziko praskania za studena a stabilnú húževnatosť v tepelne ovplyvnenej zóne pri bežných postupoch.

Jedna trieda pokrýva široký rozsah hrúbok.Jeden materiál podporuje steny od niekoľkých milimetrov do 250 mm, iba s predvídateľným znížením výnosu, čo zjednodušuje skladovanie a obstarávanie.

Kompletný európsky certifikačný reťazec.EN 10028-3 / EN 10217-3 s rozsahom PED 2014/68/EÚ a certifikátmi EN 10204 3.1/3.2 po vybalení spĺňa požiadavky EÚ a mnohých medzinárodných smerníc o tlakových zariadeniach.

 

Aplikácie

P355NL1 sa vyberá všade tam, kde tlakový systém pracuje v podmienkach chladného prostredia alebo tam, kde je potrebné kvalifikovať nízku konštrukčnú teplotu bez zmeny triedy materiálu. Päť skupín aplikácií pokrýva väčšinu dopytu:

Nádoby na skladovanie LPG, propánu a butánu

Skladovanie stlačeného plynu je klasická aplikácia. Garantovaná húževnatosť −40 stupňov chráni pred krehkým lomom pri plnení, vyprázdňovaní a preprave v chladnom počasí, preto je pre tieto nádoby NL1 špecifikovaný oveľa častejšie ako N.

Tlakové potrubie v chladnom podnebí

Procesné a úžitkové potrubia v severných regiónoch, pobrežné oblasti a zariadenia priľahlé k Arktíde využívajú NL1, takže linka môže byť kvalifikovaná pre nízke konštrukčné teploty kovu bez prechodu na exotickú zliatinu.

Kotly a komponenty parného zariadenia

Zberače, zberače a časti parného systému, ktoré sa spúšťajú pri nízkej teplote alebo v pohotovostnom režime za studena, ťažia z nižšej húževnatosti triedy, ktorá dopĺňa jej menovitý tlak.

Plášťové výmenníky tepla a zariadenia na spracovanie plynu

Kanály, škrupiny a rúrkové plechy v procesných vlakoch susediacich s kryogénnym plynom (vrátane manipulácie s LNG) sa spoliehajú na NL1, kde sa prevádzková teplota blíži ku kvalifikačnému bodu.

Zariadenia na ropu a zemný plyn v studenej oblasti

Separátory, práčky a komponenty kompresorov vystavené zimným teplotám sa bežne vyrábajú z NL1, aby uspokojili miestne požiadavky MDMT nákladovo efektívne.

 

Kontrola kvality a testovanie

Overenie ťahu a ťažnostipodľa EN ISO 6892-1 pri hodnotách vhodných pre hrúbku, čo potvrdzuje rebríček výnosu znižovania.

Priečny Charpy náraz pri špecifikovanej teplote(−40 stupňov pre NL1) podľa EN ISO 148-1, definujúcej skúšky triedy.

Nedeštruktívne skúšanie zvarovej línie- vyšetrenie švu ERW/HFW alebo SAW ultrazvukom alebo vírivými prúdmi ako rutinná frézovacia prax.

Skúška sploštenia alebo ohybuna potvrdenie ťažnosti a integrity švu zváranej rúrky.

Rozmerová a vizuálna kontrolavrátane vonkajšieho priemeru, hrúbky steny, dĺžky a koncového stavu oproti objednávke.

EN 10204 3.1 certifikátnadväznosť na číslo tepla; 3.2 s dostupným svedkom tretej strany.

 

Prečo Source P355NL1 od GNEE

Integrovaná dodávka v rámci rodiny P355 – N, NH, NL1 a NL2 - s konzistentnou chémiou a certifikátmi, takže zmena triedy je z jedného zdroja.

Trasy ERW/HFW a SAW v jednom potrubí s vonkajším priemerom 10,2–2540 mm bez rozdelenia zákazky medzi mlyny.

EN 10204 3.1 ako štandard, 3.2 so svedkom TÜV/SGS/BV/LR na vyžiadanie a úplná sledovateľnosť čísla tepla.

Technická kontrola vašej požiadavky na nárazovú teplotu a MDMT pred potvrdením objednávky, aby dodaná trieda zodpovedala konštrukčnému kódu.

 

P355NL1 dodávateľ oceľových zváraných rúr – tím GNEE

API 5L OCTG Supplier

 

Zákazníci GNEE

GNEE Pipe Customers

 

Výstava GNEE

steel pipe exhibition

 

Test a kontrola

carbon pipe inspection

 

Balenie a doprava

packaging and shipping

Pošlite svoj vonkajší priemer × hrúbka steny, množstvo, dĺžku a požiadavku na náraz - náš technický tím potvrdí špecifikáciu a vráti cenovú ponuku s dodacím termínom.

Vyžiadajte si cenovú ponuku oceľových zváraných rúr P355NL1

 

FAQ

Aký je rozdiel medzi P355NL1 a P355NL2?

Oba majú rovnakú triedu výťažnosti 355 MPa a takmer identickú chémiu. Jediným materiálovým rozdielom je zaručená teplota nárazovej skúšky a prísnejšie limity nečistôt na NL2: P355NL1 je kvalifikovaný pri -40 stupňoch (priečné minimum 27 J) s P menším alebo rovným 0,025 % a S menším alebo rovným 0,015 %, zatiaľ čo P355NL2 je kvalifikovaný pri -50 stupňom rovným alebo rovným 0 a S0 menším než 0. 0,010 %. Vyberte si NL2 len vtedy, keď dizajn vyžaduje kvalifikáciu −50 stupňov; inak je NL1 štandardná trieda pre studené podnebie.

 

Ako sa P355NL1 líši od P355NH?

P355NH je kvalita pri zvýšenej teplote s návrhovými hodnotami do 400 stupňov (Rp0,2 klesá z približne 304 MPa pri 100 stupňoch na 167 MPa pri 400 stupňoch). P355NL1 je kvalita pri nízkych teplotách, kvalifikovaná nárazovým testom podľa Charpyho pri teplote -40 stupňov. Nie sú zameniteľné podľa teplotnej úlohy - NH pre teplú prevádzku, NL1 pre studenú prevádzku. "H" je o vysokej teplote, "L" o nízkej teplote.

 

Môže sa P355NL1 použiť ako konštrukčná oceľ ako S355NL?

č. P355NL1 je oceľ pre tlakové nádoby podľa EN 10028-3 (a rúrky podľa EN 10217-3), s rozsahom PED 2014/68/EU a prísnejšími limitmi síry/fosforu pre zvárateľnosť a odolnosť proti krehkým trhlinám. S355NL je konštrukčná oceľ podľa EN 10025-3 na všeobecné použitie pri teplote -50 stupňov. Zdieľajú výťažnosť 355 MPa, ale patria do rôznych štandardných skupín, rôznych požiadaviek na kontrolu a rôznych konštrukčných kódov. Napíšte správne označenie a normu na objednávku; nenahrádzajte jeden druhým.

 

Prečo sa medza klzu P355NL1 mení s hrúbkou steny?

Rovnako ako všetky druhy tlakovej ocele, aj P355NL1 je špecifikovaná minimálnou výťažnosťou, ktorá klesá s hrúbkou: 355 MPa pre 16 mm alebo rovných 16 mm, 345 MPa pri 16–40 mm, 335 MPa pri 40–60 mm, 315 MPa pri 60–100 mm a 2905 MPa pri 2905 MPa pri 2905 mma 150–250 mm (normalizované). Pevnosť v ťahu tiež klesá nad 60 mm. Vždy navrhujte podľa hodnoty pre vašu skutočnú hrúbku steny, nie podľa nadpisu 355 MPa.

 

Znamená skúška nárazom −40 stupňov, že rúra môže byť použitá až do −40 stupňov?

−40 stupňov je teplota kvalifikácie Charpy V-notch (priečne minimum 27 J), ktorá definuje triedu NL1. Nie je to automaticky povolená minimálna konštrukčná teplota kovu. Skutočná MDMT závisí od konštrukčného predpisu (EN 13445, PD 5500, ASME VIII), hrúbky súčiastky a spôsobu výroby vrátane tepelného spracovania na odstránenie napätia. Potvrďte MDMT u vašej autority na projektovanie; údaj −40 stupňov dokazuje kvalifikáciu húževnatosti, nie voľnú návrhovú teplotu.

 

Je P355NL1 zvárateľný a môže byť po zváraní tepelne spracovaný?

P355NL1 má dobrú zvárateľnosť ako jemnozrnná normalizovaná oceľ a je zváraná všetkými bežnými procesmi. Triedy „L“ sú o niečo citlivejšie na praskanie pri opätovnom ohreve (uvoľnenie napätia) ako triedy N/NH, takže ak sa požaduje uvoľnenie napätia po zváraní, teplota zdržania a doba namáčania by sa mali dohodnúť s valcovňou a kontrolovať – norma EN 10216-3 obmedzuje teplotu zdržania pri uvoľnení napätia pre tieto triedy. Predhrievanie by malo nasledovať WPS; pre väčšinu hrúbok je typické ľahké predhriatie 50–100 stupňov, čo potvrdzuje aj postup zvárania.

 

Ktorá norma a vydanie sa vzťahuje na zvárané potrubie P355NL1?

Na zvárané rúry sa vzťahuje norma EN 10217-3:2019 (elektricky zvárané rúry z jemnozrnnej ocele z legovanej ocele a zvárané pod tavivom so špecifikovanými vlastnosťami v miestnosti, pri zvýšenej a nízkej teplote), ktorá nahradila EN 10217-3:2002. Základná trieda je definovaná v EN 10028-3 (doska) a EN 10216-3:2014 (bezšvíková). Číslo materiálu je 1,0566. Špecifikujte štandard s rokom vydania, aby sa certifikáty mlyna zhodovali s aktuálnym vydaním.

 

Aký certifikát a kontrola sú dodávané so zváranou rúrou P355NL1?

Štandardné doručenie je certifikát EN 10204 3.1; EN 10204 3.2 so svedkom tretej strany (TÜV, SGS, BV, Lloyd's) je k dispozícii na požiadanie. Frézovacie skúšky zahŕňajú ťah, sploštenie alebo ohyb, priečne Charpyho pri špecifikovanej teplote a nedeštruktívne skúšanie zvarových línií a/alebo celého tela v závislosti od zvarovej cesty. Testovanie zvaru ultrazvukom alebo vírivými prúdmi je rutinné pre rúry ERW/HFW a SAW.

Populárne Tagy: Oceľové zvárané rúry p355nl1, Čína výrobcovia, dodávatelia oceľových zváraných rúr p355nl1, mechanické hadičky z legovanej ocele, Elektrofúzne zvárané potrubie uhlíkovej ocele, Zelená elektrofúzna zváraná rúrka, Zváranie fúzie, Bezšvové mechanické hadičky, Potrubia EFW z nehrdzavejúcej ocele

Zaslať požiadavku

whatsapp

Telefón

E-mailom

Vyšetrovanie